.

    
     
   
 
    MENU

 
Strona główna
 
Dyrekcja
 
Nauczyciele
  Rekrutacja
 
Mapa dojazdu
 
Godziny pracy
 
Filmy
  Sukcesy
  O szkole 
 
Linki
 
Kalendarz roku
 
Dokumenty
 
Biblioteka
 
Świetlica szkolna
 
Stołówka szkolna
 
Jadłospis
  Podręczniki
  Stomatolog
  Ochrona danych 

     UCZNIOWIE

 
Klasy
  Samorząd uczniowski
 
Zajęcia dodatkowe
 
Zajęcia sportowe
 
Stypendia

  
Wymagania 

      RODZICE
  Rada Rodziców

 
Wywiadówki
 
Regulamin szkoły

  Procedury kontaktów












 



 




 


 

     

18  listopada 2019
Wrócili z hiszpańskiej eskapady

W środę, szczęśliwie wróciła do naszego kraju ekipa naszych uczniów, która przez ostatni tydzień poznawała uroki hiszpańskiej Andaluzji. Wkrótce relacja i dużo więcej zdjęć.



14  listopada 2019
Pierwszaki w Muzeum Bombki Choinkowej

Jak powstaje choinkowa bombka, kto i jak ją ozdabia, czy jest to trudne zadanie? – tego mieli okazję dowiedzieć się uczniowie klas 1a, 1e, 2a i 2b podczas wizyty w fabryce bombek w Nowej Dębie. Pod opieką nauczycieli: Moniki Leszczyńskiej i Katarzyny Zagórowskiej, Renaty Kowalskiej i Ewy Sak – Grzelczak, Katarzyny Ostrowskiej i Beaty Lewickiej, Katarzyny Stadnik dzieciaki 7 listopada zwiedzały Muzeum Bombki Choinkowej. Była to sentymentalna podróż przenosząca nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, odbijająca się w kolorowanym szkle i wzorkach na przepięknie zdobionych bombkach. Obejrzeliśmy dawne narzędzia, najstarsze bombki na choinkę, kolekcje pokazujące sposób ubierania choinek w różnych krajach oraz sztukę tworzenia i dekorowania oryginalnych ozdób. Najbardziej wyczekiwanym momentem były warsztaty podczas, których uczniowie samodzielnie ozdabiali bombki mieniącymi się kolorami tęczy brokatami. Później nadszedł czas na samodzielne zakupy i trudny dylemat „która bombkę wybrać – która najładniejsza”. Każdy znalazł coś dla siebie i przywiózł zapowiedź nadchodzących Świąt do domu. foto  foto2



18  listopada 2019
 Nasz uczeń Miłosz z kl. 5b w koncercie patriotycznym pt.„ Zakazane piosenki”

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada
odbył się patriotyczny koncert pt.
„ZAKAZANE PIOSENKI” w wykonaniu Solistów i Reprezentacyjnej Grupy Artystycznej Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie.
 W tak znakomitym gronie wystąpił nasz uczeń
Miłosz Świetlik, który od 4 lat rozwija w CSW swoje pasje wokalne jak i aktorskie. Jesteśmy dumni z naszego ucznia i życzymy mu dalszych sukcesów.
GRATULUJEMY !!!  foto




14  listopada 2019
Pozdrowienia z Andaluzji!

Za nami już prawie 3 intensywne dni na południu Hiszpanii. Pierwszego dnia zawitaliśmy do stolicy Andaluzji-Sevilli. Zaczęliśmy od spaceru wzdłuż rzeki Guadalquivir por drodze podziwiając Złotą Wieżę oraz Archiwum Indii. Zwiedziliśmy Katedrę oraz wspięliśmy się na szczyt wieży Giralda skąd rozpościera się panorama Sevilli. Aby tam dotrzeć należy pokonać 35 pochylni (odpowiednik 500 stopni!). Pobyt zakończyliśmy na Placu Hiszpańskim w blasku nastrojowych świateł.
Drugi dzień projektu edukacyjno-jezykowego w Andaluzji spędziliśmy w Maladze. Na naszej mapie nie mogło zabraknąć ruin Teatru Rzymskiego czy hiszpańsko-mauretanskiej fortecy Alcazaba jak również tradycyjnych przekąsek hiszpańskich Tapas.
Dzień trzeci - Ostatni bastion Maurów. Miasto z ośnieżonymi szczytami Sierra Nevada w tle. Miejsce legendarnej Alhambry…. Grenada





14  listopada 2019
Polecieli do Hiszpanii


Wczoraj ponad 30-osobowa grupa naszych uczniów wyleciała do Hiszpanii. Celem projektu edukacyjno-językowego „ANDALUZJA BEZ TAJEMNIC” jest zanurzenie się w klimacie południowej Hiszpanii, jeszcze w Europie a jakby w Afryce. To szansa na poznanie kultury i obyczajów mieszkańców Andaluzji. Uczestnicy projektu za pomocą różnego rodzaju zadań językowych będą ćwiczyć kompetencje komunikacyjne w środowisku międzynarodowym.  Odkrywanie osobliwości regionu, Malagi, Cordoby, Sewilli, Granady z perłą architektoniczną Alhambra, to wszystko przed nimi...



14  listopada 2019
Rozpoczyna się Szkolna Liga Zadaniowa!


Do 10 dnia każdego miesiąca na stronie internetowej szkoły zostaną zamieszczone zadania z fizyki i chemii, o różnym stopniu trudności.
Zadaniem uczestnika Szkolnej Ligi Zadaniowej jej samodzielne rozwiązanie tych zadań i oddanie ich w wyznaczonym terminie do nauczyciela fizyki i chemii – p. Beaty Semków – Nędzy.
Uczeń, który zdobył największą liczbę punktów otrzyma na koniec roku szkolnego zaszczytny tytuł „Mistrza Zadań” oraz nagrodę.
Zapraszamy do rywalizacji !   -> Zadania



12  listopada 2019
PIZZA, CIASTECZKA……. A może coś innego?

Na pierwszych zajęciach Świetlika postanowiłam uczniom zrobić niespodziankę. Wprawdzie wykonaliśmy ciasto jak na ciasteczka czy pizzę, ale nie mieliśmy gdzie go upiec. Dlatego sprawdziliśmy, co się stanie, jak wykąpiemy je w wodzie. To doświadczenie pozwoliło nam poznać dobre i złe strony produktów zbożowych. Dowiedzieliśmy się co to jest GLUTEN. Poznaliśmy produkty, które go nie zawierają np.: kukurydza, kasza jaglana i gryczana, ryż, fasola, soja, amarantus. Każdy produkt niezawierający glutenu jest oznaczony przekreślonym kłosem. Na koniec dostaliśmy zadanie: mieliśmy odnaleźć w sklepie produktów z takim właśnie oznaczeniem. foto



12 listopada 2019
Herbaciane domki

Ostatnio na zajęciach kreatywnych w klasie 3a zorganizowaliśmy sobie warsztaty herbaciane. Każdy uczeń mógł przygotować sobie aż siedem różnych smaków herbaty. Podstawą naszych herbatek była mieszanka Earl Grey, do której każdy mógł dodać wybrany przez siebie składnik: ananasy, maliny, truskawki, wiśnie, pomarańcze czy płatki róż. Przygotowane przez nas herbatki zapakowaliśmy do wykonanych samodzielnie domków. Wieczorem, każdy z nas wypił sobie w domu przygotowaną własnoręcznie pyszną gorącą herbatę. Musicie uwierzyć nam na słowo, że herbatki smakowały wspaniale.   foto




12 listopada 2019
Zaczynamy naszą kolejną przygodę z LEGO

W tym roku szkolnym po raz kolejny klasy 2 i 3 rozpoczęły współpracę z Naukowy Zawrót Głowy - Campus LEGO Education Innovation Studio. Na zajęciach dzieci będą rozwijać umiejętności myślenia logicznego, analitycznego, algorytmicznego, samodzielności, precyzji. Poza nauką programowania nasi uczniowie rozwiną swoją kreatywność, wyobraźnię i zdolności techniczne. Zajęcia z LEGO to wspaniała nauka przez zabawę!  foto



11  listopada 2019
Poczet sztandarowy podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Rzeszowie
w 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę
oraz odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego





11 listopada 2019
Chemiczne eksperymenty

Na jednej z ostatnich lekcji chemii przeprowadziliśmy eksperymentalną lekcję, dotyczącą stężeń procentowych i gęstości. Rozpoczęliśmy od przygotowania roztworów soli o różnych stężeniach. Każdy roztwór miał inną barwę, dzięki użyciu barwników spożywczych. Naszym zadaniem było stworzenie tęczy w probówce - co okazało się nie być takie proste. Pracowaliśmy w 6 grupach. Tylko jedna grupa zakończyła z powodzeniem eksperyment. Zabawa była wspaniała. Mamy nadzieję, że bardzo szybko powtórzymy taką lekcję.  foto
Wiktoria, 8b




8 listopada 2019
Punktualnie o godz. 11:11 cała nasza szkoła zaśpiewała
"Mazurka Dąbrowskiego"

foto




8 listopada 2019
 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W SP 21

8 listopada w naszej szkole odbył się koncert "MARSZOWYM KROKIEM DO WOLNOŚCI". Widowisko zawierało elementy epoki romantyzmu, muzykę filmową oraz pieśni .
Bardzo dziękujemy muzykom:
- p. Lidii Chalińskiej- prowadzenie , fortepian
- p. Oksanie Romaniec - wokal
- p. Kamilowi Niemcowi – skrzypce, wokal
- p. Tomaszowi Pyzikowi - skrzypce, wokal
- p. Maciejowi Miklaszowi - trąbka
dzięki którym udaliśmy się w świat kultury naszego kraju malowanej dźwiękiem.
foto




7  listopada 2019
 Drugi dzień wizyty naszych gości z Węgier

O 8 spotkaliśmy się w szkole po emocjonującej pierwszej nocy u rodzin goszczących i spacerem udaliśmy się do Ratusza gdzie mieliśmy umówione spotkanie z pełnomocnikiem Prezydenta Panem Henrykiem Wolickim. Po spotkaniu zwiedziliśmy trasę podziemną a następnie udaliśmy się na dwugodzinne warsztaty w Campus LEGO. W galaktyce zjedliśmy obiad i przez godzinę uczniowie Polscy i Węgierscy zagrali w kręgle. Dzisiejszy drugi wieczór goście spędzają u naszych wspaniałych godzin goszczących. Super czas, wspaniałe doświadczenia.



7  listopada 2019
Nagrody w IX Międzyszkolny Świetlicowy Konkurs Plastyczny
 „Latawce, dmuchawce, wiatr…”


Z ogromna radością informujemy, iż 7.11.2019 r. został rozstrzygnięty IX Międzyszkolny Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Latawce, dmuchawce, wiatr…”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 16 w Rzeszowie. Nasi uczniowie zdobyli 3 nagrody: Jakub z klasy 1c zdobył nagrodę główną, Zosia z klasy 1c oraz Kamil z klasy 1c otrzymali wyróżnienia, które odebrali wraz z rodzicami i opiekunem.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.



6  listopada 2019
Goście z Węgier

 
Pierwszy dzień naszej polsko węgierskiej wymiany za nami. O 14 dotarli do nas nasi goście. Wspólnie spędziliśmy parę godzin popołudniu nad pracą projektową. Mogliśmy napić się wspólnie herbatki i poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez uczniów i rodziców klasy dwujęzycznej 7B. O 17 rodziny goszczące odebrały dzieci ze szkoły i mieli już czas dla siebie między innymi na ćwiczenie umiejętności językowych. Natomiast nauczyciele spotkali się na kolacji aby omówić dalszą współpracę.



4  listopada 2019
Zachęcamy do głosowania na naszego ucznia Leona Radke
w plebiscycie na Sportowca Juniora 2019 Roku

 Leon Radke (klasa 1a) jest aktualnym Mistrzem Polski w federacji WBBF - WFF i WBBF w Fit Kids oraz aktualnym Mistrzem Europy WBBF-WFF. Obecnie przygotowuje się na Mistrzostwa Świata w Kownie.
Głosy możecie oddawać tutaj:
https://nowiny24.pl/p/kandydat/leon-radke%2C1025603/



4  listopada 2019
Aby bohaterowie nie byli zapomniani - szkoła pamięta

Listopad jest miesiącem zadumy, w którym odwiedzamy groby bliskich nam Zmarłych. Zapalamy znicze, kładziemy kwiaty, które są symbolami naszej pamięci i wdzięczności . Na naszych cmentarzach są groby nie tylko naszych Bliskich ale także tych, którzy narażali swoje życie i oddali je za Ojczyznę. O nich, jako uczniowie szkoły noszącej zaszczytne imię Armii Krajowej, chcemy pamiętać. Dlatego, w imieniu całej społeczności szkolnej, uczniowie klasy 8a złożyli kwiaty i zapalili znicze na grobach żołnierzy AK , ofiar II wojny światowej, spoczywających na cmentarzu Wilkowyja.



4  listopada 2019
Warsztaty „CzytaMy”
W dniu 24 października klasa 6b uczestniczyła podczas godziny wychowawczej, w warsztatach popularyzujących czytelnictwo. Były prowadzone przez naszych absolwentów, obecnie uczniów I LO. Odbyły się w ramach II edycji konkursu „#cojaczytam”! Uczniowie starali się odpowiedzieć na pytanie – dlaczego warto czytać? Prowadzący przekonywali , że czytanie to nie jest tylko nieprzyjemny obowiązek, ale raczej fajna zabawa, która pobudza naszą wyobraźnię i wzbogaca nasz język. Warsztaty zakończyły się klasowym konkursem nt. znajomości treści lektur i nie tylko lektur. Zwycięzcy nagrodzeni zostali ciekawymi książkami.



2  listopada 2019
II miejsce w konkursie fotograficznym "Mój pupil w obiektywie"

Uczennica klasy 2b Lara - miłośniczka zwierząt, zajęła II miejsce w międzyszkolnym konkursie fotograficznym "Mój pupil w obiektywie". Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.



31  października 2019
Wspaniała zachęta do czytania

W niedzielę 27 października w Krakowie odbył się finał Międzynarodowych Targów Książek. Nie mogło tam zabraknąć naszych małych miłośników literatury. Uczennica z klasy 5a – Maja z zapałem opowiadała o swoich wrażeniach i spotkaniu z autorem :”Magicznego drzewa” Andrzejem Maleszko. Byli też i inni pisarze i poeci : Roma Ligocka, Ewa Lipska, Adam Zagajewski. A zatem w wyjątkowym towarzystwie można było spędzić niedzielne popołudnie. Ludzi i książek było najwięcej, tylko wybierać i czytać, czytać…



29  października 2019
Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom w Karczewie
4 złote, 1 srebrny i 1 brązowy to dorobek medalowy naszych uczniów!

W dniu wczorajszym dyrekcja szkoły pogratulowała naszym uczniom, którzy na Mistrzostwach Polski
Freestyle Slalom w Karczewie zdobywali medale, wysokie miejsca i pobijali rekordy Polski:
Speed Slalom Chłopcy Junior10:
1.Kacper Krasiński
4.Mikołaj Bąk

Skok wzwyż Junior 10 dziewczynki:
1. Liliana Denasiewicz (75/76cm) - 2 rekordy Polski.
2. Wiktoria Furman
4. Sandra Fulda

Skok wzwyż chłopcy Junior10:
1. Adam Jakubowicz (3 rekordy Polski 89/91/93cm)
3. Michał Paluch

Frestyle Battle Junior 10 chłopcy:
1. Kacper Krasiński

Wielkie brawa i gratulacje dla uczniów i trenera Pana Konrada Tomaki!

artykuł na GCNowiny  foto






Przejdź do strony:
1
  2  3  4  5  6  7 8  9  10  11 12 13 14 15 16 17  18  19 20

21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

.

WAŻNE








































          




 

 


 


SP 21,  ul. Miodowa 6,  35-303  Rzeszów,  tel/fax 17 7482730   sekretariat@sp21.resman.pl


sp 21 rzeszów, szkoła podstawowa nr 21 w rzeszowie, 21, szkoła podstawowa 21 rzeszów, sp 21, sp 21 w rzeszowie, oddziały dwujęzyczne rzeszów, szkoła z oddziałami dwujęzycznymi rzeszów, szkoły podstawowe rzeszów, szkoła dwujęzyczna rzeszów, szkoła dwujęzyczna w rzeszowie, szkoły podstawowe w rzeszowie, klasy dwujęzyczne rzeszów, najlepsza szkoła w rzeszowie, najlepsza podstawówka w rzeszowie, fajna szkoła, rzeszów, super szkoła rzeszów, kreatywna szkoła rzeszów, najlepsza szkoła rzeszów