Bibliotekarz -  mgr Beata Lewicka

W bibliotece :

·        chętnie Cię widzimy

·        nie stawiamy stopni

·        do niczego nie zmuszamy

W bibliotece możesz:

·        wybierać i wypożyczać książki

·        czytać czasopisma

·        myśleć i szukać informacji

·        pytać

·        uśmiechać się

·        mieć spokój

ZAPRASZAMY:

PONIEDZIAŁEK   8:00-14:00

WTOREK     8:00-14:00

ŚRODA     8:00-14:00

CZWARTEK   8:00-14:00

PIĄTEK   8:00-14:00

W naszej bibliotece zgromadzony jest bogaty księgozbiór liczący kilka tysięcy książek.
Dbamy o zapewnienie uczniom pełnej oferty lektur  oraz nowości w dziedzinie literatury dla dzieci i młodzieży.

W bibliotece jest wolny dostęp do półek i uczniowie samodzielnie wybierają książki do czytania,
mogą przy tym zawsze liczyć na pomoc bibliotekarza.

W bibliotece organizowane są:

·       Lekcje biblioteczne

·       Konkursy czytelnicze

Stale współpracujemy z Miejską Biblioteką Publiczną w Rzeszowie oraz Biblioteką Pedagogiczną. Nasi uczniowie biorą udział w wielu konkursach i imprezach organizowanych przez  biblioteki.

REGULAMIN BIBLIOTEKI
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 21
IM. ARMII KRAJOWEJ W RZESZOWIE

1.    Z biblioteki mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele, oraz pracownicy szkoły.

2.    Jednorazowo można wypożyczyć do pięciu książek, na okres jednego miesiąca.

3.    Książki i inne zbiory biblioteczne należy szanować. Zauważone uszkodzenia należy zgłosić bibliotekarzowi.

4.    W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik zwraca taką samą lub płaci równowartość aktualnej ceny rynkowej.

5.    Z księgozbioru podręcznego, czasopism i zbiorów   multimedialnych można korzystać tylko na miejscu.

6.    W przypadku zmiany szkoły uczeń zobowiązany jest przed odejściem rozliczyć się z biblioteką szkolną.

8.    Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego (w terminie wyznaczonym przez bibliotekę).

9.    W bibliotece obowiązuje cisza .

Regulamin wypożyczania i udostępniania podręczników

i materiałów edukacyjnych uczniom w roku szkolnym 2017/2018.

1. Podręczniki  są własnością Szkoły.

2. Szkoła Podstawowa nieodpłatnie wypożycza uczniom podręczniki (materiały edukacyjne) mające postać papierową.

3. Szkoła Podstawowa przekazuje  uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku zwrotu. Rodzice zobowiązani są do podpisania protokołu odbioru.

4. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia Dyrektor Szkoły zażąda od rodziców ucznia zwrotu kosztów zakupu podręczników.

5. W przypadku, zniszczenia lub zagubienia podręczników (materiałów edukacyjnych) przez ucznia, zanim zakupiony zostanie nowy podręcznik, uczeń może skorzystać z dodatkowego kompletu podręczników, który będzie znajdował się w bibliotece szkolnej.

Dla każdego oddziału klasowego przypada dodatkowy komplet podręczników (materiałów edukacyjnych).

6. W przypadku, gdy uczeń odchodzi ze Szkoły w trakcie trwania roku szkolnego, zobowiązany jest do oddania do biblioteki szkolnej wszystkich wypożyczonych podręczników (materiałów edukacyjnych).

7. W przypadku, gdy uczeń przenosi się z jednej szkoły do drugiej w trakcie trwania roku szkolnego, w nowej szkole, na czas zakupu przez szkołę podręcznika dla niego, korzysta z dodatkowego kompletu podręczników (materiałów edukacyjnych) wypożyczonych z biblioteki szkolnej.

8. Uczniowie zobowiązani są do szczególnej dbałości o podręczniki i materiały ćwiczeniowe.

Narodowe Czytanie "Wesela"  Stanisława Wyspiańskiego

Jak co roku nie mogło nas zabraknąć na Narodowym Czytaniu. Nasze panie polonistki wraz z grupą najbardziej "oczytanych" uczniów wzięli udział w czytaniu Wesela" przy fontannie multimedialnej.
Obszerna relacja z wypowiedziami naszych uczniów -
Rzeszów News.

Cykl spotkań „Poznaj poezję przez piosenkę.”

Uczniowie klasy  II f  mieli przyjemność  uczestniczyć w  3 spotkaniu z cyklu
 "Poznaj poezję (po)przez piosenkę".

Tym razem  zapoznali się z sylwetką  i piosenkami Marka Grechuty.

Spotkanie odbyło się  20 października o godz.13.00 [sala nr 10, ul. Gałęzowskiego 4).

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

„Biblioteka jest instytucją, która całym

swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury.

Jest ona, bowiem skarbnicą piśmiennictwa,

przez które człowiek wyraża swój zmysł twórczy...”

A my w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” prosimy dorosłych
„Czytaj dziecku 20 minut  dziennie. Codziennie!”
i zapraszamy także Rodziców do naszej biblioteki.

Międzynarodowe święto bibliotek szkolnych zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 roku. Najpierw był to jeden dzień, od roku 2008 - cały październik.

Czytajmy dzieciom .

„Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci

Wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi.

Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”