Film o szkole

Prezentacja

Szanowni Rodzice, Drogie Dzieci,
Zapraszamy do podjęcia nauki w Szkole Podstawowej Nr 21 im. Armii Krajowej w Rzeszowie!

Dlaczego właściwie nasza szkoła?
Najważniejszym celem, jaki postawiliśmy sobie i z pasją go realizujemy jest profesjonalne
 i zindywidualizowane kształcenie dziecka. Każde dziecko jest zdolne i posiada szerokie zainteresowania. Te zdolności, z którymi dziecko przychodzi do naszej szkoły wymagają tylko odkrycia, dalszego rozwoju i właściwego ukierunkowania. Nad tym procesem czuwa grono pedagogiczne o dużym doświadczeniu i pomysłowości w wykonywaniu swojej pracy.
Zajęcia w naszej szkole odbywają się w niewielkich grupach, co umożliwia właściwe kierowanie procesem dydaktyczno - wychowawczym i pełną indywidualizację nauczania.
U nas żaden uczeń nie jest anonimowy.
Bardzo ważne jest dla nas, aby uczniowie czuli się w szkole bezpiecznie i komfortowo. Na dobre samopoczucie uczniów i efektywność nauczania wpływa serdeczna i rodzinna atmosfera. Sprzyja ona właściwemu rozwojowi emocjonalnemu i intelektualnemu. Grono pedagogiczne zdaje sobie sprawę, że sukces edukacyjny i wychowawczy można osiągnąć tylko wówczas, gdy dba się o zaangażowanie wszystkich tych, którzy mają wpływ na rozwój dzieci. Dbałość o współpracę nauczycieli z rodzicami jest jednym z atutów procesu dydaktycznego Szkoły Podstawowej Nr 21.
Lekcje odbywają się w trybie jednozmianowym, aby dzieci swobodnie mogły rozwijać swoje zainteresowania i pasje.
 Dla uczniów chcących poszerzyć swoją wiedzę, czy potrzebujących pomocy,
organizowane są zajęcia dodatkowe
(konsultacje i koła przedmiotowe)
Pasjonaci języka angielskiego mogą uczyć się w oddziale dwujęzycznym,
cieszącym się dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców.
Na takich przedmiotach jak: fizyka, matematyka, informatyka, geografia, język hiszpański i zajęcia z wychowawcą realizowane są wybrane treści nauczania z wykorzystaniem języka angielskiego. W oddziale dwujęzycznym zwiększona jest ilość godzin nauczania j. angielskiego do 5 godzin w tygodniu.
Dbamy o profesjonalną opiekę psychologiczno - pedagogiczną, wspierającą uczniów w nauce, nauczycieli w procesie edukacji a rodziców w budowaniu właściwych relacji ze swoim dzieckiem.

Gdzie nas szukać?
Szkoła Podstawowa Nr 21 znajduje się przy kameralnej ulicy Miodowej 6 w Rzeszowie. Trzykondygnacyjny budynek naszej szkoły mieści 18 sal zajęciowych np. pracownię komputerową, a w niej dobrej klasy sprzęt oraz dostęp do Internetu, pracownie językowe oraz przedmiotów ścisłych.
Dysponujemy salą gimnastyczną dużą i małą oraz halą sportową. O kondycję fizyczną uczniowie mogą zadbać ćwicząc na boisku do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej oraz piłki nożnej.
Młodsze dzieci miło spędzą czas na naszym bezpiecznym, nowoczesnym i bardzo estetycznym placu zabaw.
Uczniowie mogą korzystać z bogatego księgozbioru biblioteki szkolnej, w której znajdą nowości wydawnicze literatury młodzieżowej polskiej i obcej.
W gabinecie pedagoga szkolnego uczniowie są zawsze mile widziani i zostaną uważnie wysłuchani przez doświadczoną panią pedagog.
Podczas dwóch długich przerw uczniowie mogą zjeść pyszny i zdrowy obiad w naszej szkolnej stołówce.
Opieka na świetlicy dla młodszych dzieci oraz dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla najmłodszych (w tym basen) sprawią, że dzień spędzony w szkole będzie udany, ciekawy i w pełni wykorzystany.

Dyrekcja i Grono pedagogiczne