ZAPRASZAMY DO POMOCY W TWORZENIU SZLACHETNEJ PACZKI

Jeśli Państwo chcą zapraszamy do pomocy w tworzeniu Szlachetnej Paczki

Opis rodziny:
Pani Anna (42 l.) wraz z mężem Zdzisławem (48 l.) wychowują syna Pawła (14 l.). Razem z nimi mieszka także jego starszy brat Andrzej (22 l.), oraz babcia chłopaków, pani Janina (85 l.).
Dwa lata temu w wyniku powikłań po grypie, Paweł zachorował na zapalenie mięśnia sercowego, które skończyło się w sierpniu 2016 r. przeszczepem serca. Paweł stopniowo dochodził do siebie. Jednak w lipcu tego roku w ich domu doszło do pożaru. Ogień doszczętnie zniszczył im kuchnię i dwa pokoje. Przez kilka miesięcy żyli w garażu, śpiesząc się z remontem, by Paweł, wymagający sterylnych warunków, mógł znów zamieszkać w domu. Obecnie pracuje tylko pani Anna (1400 zł), jednak przez częste wyjazdy z synem do specjalistycznej kliniki, musi korzystać z wielu dni bezpłatnego urlopu. Czasami sam ich pobyt wynosi tam do 1000 zł. Po odliczeniu kosztów leczenia syna i utrzymania domu pozostaje im 494 zł na osobę miesięcznie. Wspólnymi siłami próbują wykończyć kuchnię i marzą, by zaadaptować nieocieplone poddasze na pokój dla Pawła. Zdrowie i życie Pawła jest dla nich najważniejsze. Paweł bardzo lubi się uczyć i co roku dostaje świadectwa z czerwonym paskiem. Drugą pasją Pawła są zwierzęta, ma 3 koty i traktuje je jak najlepszych przyjaciół. Do najważniejszych potrzeb rodziny należy szafa do korytarza, bo poprzednia się spaliła i nie mają gdzie schować ubrań. Bardzo ważna jest też żywność i środki czystości.

Co jest potrzebne??
Żywność trwała: herbata, kasza, cukier, konserwy mięsne, kawa, olej, konserwy rybne, ryż, mąka, pieczywo chrupkie, produkty dla diabetyków, mleko, płatki
Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące

Odzież:
Dla Pana Zdzisława: przejściowe spodnie (jeansy) 86 cm pas/ na wzrost 170 cm; sweter M
Dla Pani Ani: sweter XL, spodnie dresowe XL, gumofilce rozmiar 42, kozaki rozmiar 39
Pomoce szkolne: zeszyty, przybory do pisania itp.
Wyposażenie mieszkania: ręczniki, pościel (160x200), szafa do korytarza ok. 150x160, telewizor(używany) – poprzedni zniszczony w pożarze

Inne potrzeby:
Pani Ania marzy też o nowych garnkach, bo te które ma są bardzo zniszczone.
Karma dla kotów - rodzina posiada 3 koty. Nigdy nie jadły karmy , muszą zadowolić się resztkami z
obiadu, a koty to miłość i pasja Pawła, i to on najbardziej prosił o karmę.
Pani Ania marzy o kosmetykach.
Andrzej chciałby kosmetyki.

Wszelki przygotowane przez Państwa i Państwa dzieci dary prosimy przynosić (podpisane imieniem i nazwiskiem oraz klasą) do pokoju nauczycielskiego.
Finał akcji (przekazanie naszych paczek wolontariuszom) 10-11 grudnia 2017

W razie pytań zapraszamy do kontaktu
Lidia Słapińska, Justyna Zadorożna, Agnieszka Szuberla