8  października  2018
Klasa 4a w Galaktyce

8  października  2018
Zobacz start naszej sztafety na zawodach wojewódzkich
Nasza sztafeta 4x400m w składzie: Jakub Kraska, Piotr Tereszkiewicz, Piotr Filipek i Staszek Babiarz zaliczyła bardzo dobry występ w zawodach wojewódzkich rozegranych 26 września na stadionie Resovii. Chłopaki wygrali swoją serię, a czas który uzyskali dał im 8 miejsce na 21 startujących sztafet. Brawo! (nasi na 3 torze)

3  października  2018
Karolina Kowalska na czele Samorządu Uczniowskiego!
W piątek, odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Miło nam ogłosić, że społeczność szkolna w wyniku demokratycznego głosowania, poprzedzonego kampanią wyborczą, zdecydowała, że zaszczytną funkcję przewodniczącej samorządu będzie w tym roku szkolnym pełniła Karolina Kowalska z klasy 3C! Jej zastępczyniami będą Julia Wiater i Jagoda Łozińska. Prace w Samorządzie będą również wspierać Wiktoria Tatara i Jakub Mazur.
Serdecznie gratulujemy!

3 października 2018
Nowe zdjęcia z wycieczki do Krakowa

3 października 2018
Dzień integracji ze społecznością lokalną

W piątek, 28 września 2018 roku, odbył się w naszej szkole
"Dzień integracji ze społecznością lokalną".  Czytaj wiecej
Autorem filmu jest uczeń Jakub Mazur

2  października  2018
Dyskoteka z okazji dnia chłopaka

Podziękowania dla naszych chłopaków-didżejów: ED&SG-Sound&Light foto

26  września  2018
Wycieczka klas 3c i 7b do Krakowa

20 września wybraliśmy się na jednodniową wycieczkę do Krakowa. O poranku zebraliśmy się na szkolnym parkingu i wyruszyliśmy w drogę. Dotarliśmy w samą porę by rozpocząć warsztaty w najmniejszej na świecie manufakturze cukierków „Ciuciu”. Najpierw oglądaliśmy proces produkcji karmelu potrzebnego do zrobienia łakoci, a następnie sami robiliśmy lizaki z gotowej masy. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat słodyczy i wzięliśmy udział w cukierkowym quizie. Nagrodami były oczywiście słodkie smakołyki. Po zakończeniu warsztatów wybraliśmy się na spacer nad Wisłę by cieszyć się ostatnimi promieniami słońca. Kolejną częścią naszej wycieczki była wizyta w podziemiach krakowskiego rynku. Nasz przewodnik w języku angielskim opowiedział nam o historii miasta. Wszystkim bardzo podobały się prezentacje multimedialne i ciekawe eksponaty muzealne. Po przejściu całej trasy turystycznej wsiedliśmy do autokaru, by wieczorem powrócić do Rzeszowa. Byliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi.

26  września  2018
Odkrywamy i doświadczamy

Co tydzień klasa 2A na zajęciach kreatywnych zamienia się w „szalonych naukowców” i przeprowadza wiele ciekawych eksperymentów. Dwa tygodnie temu założyliśmy hodowlę kryształów z chlorku sodu. To super zabawa oglądać jak kryształy rosną na naszych oczach. Natomiast na ostatnich zajęciach wykorzystując właściwości oleju i wody, stworzyliśmy lampę lawę. W doświadczeniu zastosowaliśmy również kolorowy barwnik spożywczy i tabletki musujące. Efekt spodobał nam się tak bardzo, że wykonaliśmy to doświadczenie, aż dwa razy. Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć i filmu.
 foto    film

24 września 2018
„KROMKA CHLEBA DLA SĄSIADA”

Dnia 22 września grupa uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami: p. Jolantą Bukowską, ks. Czesławem Matułą oraz p. Mają Szymczyk włączyła się do zbiórki żywności dla potrzebujących „Kromka chleba dla sąsiada” organizowanej przez Caritas. W naszej szkole jest bardzo wielu uczniów, którzy z wielkim zapałem angażują się w pomoc potrzebującym. Wolontariusze zachęcali do wzięcia udziału w akcji poprzez rozdawanie ulotek. Byliśmy mile zaskoczeni tak licznym zainteresowaniem. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym przedsięwzięciu, ponieważ było to bardzo ciekawe doświadczenie, które uświadomiło nam, że trzeba pomagać. Mimo złej pogody z ogromnym zapałem i wielkimi uśmiechami na twarzach wykonywaliśmy powierzone nam zadania. Jeżeli tylko będzie taka możliwość z pewnością ponownie weźmiemy udział w podobnej akcji.
Uczennice klasy 3c: Paulina Marszał, Magdalena Marmola, Miriam Mach, Monika Żyradzka

24 września 2018
Niepodległa dla wszystkich -Sukces naszych uczennic

15 września w Wojewódzkiej Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, uczniowie naszej szkoły brali udział w historyczno-literackiej grze miejskiej dla młodzieży "Zapisane w terenie", która odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Świetnie spisała się drużyna dziewcząt w składzie: Sandra Chrząszcz, Kasia Kolano i Zuzia Rutkowska, które zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Klasy czwarte na "Ranczo" w Pstrągowej

Dnia 17 września klasy 4A oraz 4B wybrały się na wycieczkę integracyjną do Zagrody Edukacyjnej „Ranczo” w Pstrągowej. Podczas tego dnia czekało na nas wiele atrakcji, takich jak karmienie danieli i lam. Jedzenie pieczonego ziemniaka z ogniska, wspięcie się na wieżę widokową i sprawdzenie swoich sił w parku linowym. Rozegraliśmy również krótki mecz w piłkę nożną, poskakaliśmy na trampolinie i nakarmiliśmy ryby w stawie. Na koniec była przejażdżka wozem i pieczenie kiełbasek, dzień był pełen wrażeń i pozostawił miłe wspomnienia. Zapraszamy do galerii

Profesjonalna grupa teatralna oferująca spektakle teatralne dla dzieci i młodzieży w języku angielskim zaprasza:
uczniów klas 2-6 szkoły podstawowej na spektakl
"Little Red Riding Hood" czyli historię o Czerwonym Kapturku przygotowaną w zabawnej, pomysłowej i nowoczesnej formie
oraz uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych na spektakl
"Peter Black"
Terminy spektakli: 02.04.2019 oraz 28.05.2018
Miejsce: WDK w Rzeszowie
Koszt: 15 zł
więcej info na https://www.centrumteatralne.pl/
Chętnych uczniów prosimy zgłaszać się do nauczycieli języka angielskiego