27 września 2018
Dzień integracji ze społecznością lokalną

W piątek, 28 września 2018 roku, odbył się w naszej szkole "Dzień integracji ze społecznością lokalną". Ideą tego dnia jest złączenie naszej społeczności szkolnej z życiem Parafii p.w. Św. Michała Archanioła, na terenie, której znajduje się nasza Szkoła, z okazji odpustu, a także zintegrowanie szkoły z Osiedlem Mieszka I oraz radosne przeżycie tego dnia w wymiarze duchowym i kulturalnym.

Szanując wolność religijną każdego ucznia, w poszczególnym punktach programu dnia uczestniczyli tyko ci, którzy sami chcieli.

Dzień rozpoczęliśmy od Mszy świętej w kościele parafialnym. Modliliśmy się za naszych nauczycieli i siebie wzajemnie. Następnie uczniowie powrócili do szkoły, gdzie program obejmował poszczególne klasy.
Młodsi uczniowie na początek podjęli kolorowankę "Michał", a następnie powędrowali do Multikina w Millenium Hall na premierę filmu: "Mała Stopa". Jest to piękny film o przyjaźni, odwadze i radości odkrywania.

Klasy starsze przez godzinę wykonywały pod opieką nauczycieli flagi (proporce) św. Michała - patrona Parafii. Po tych zajęciach udali się także do Multikina na film: "Biały Kieł". Tytułowy Biały Kieł to szczeniak – mieszkanka psa i wilka. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkrywa przed nim jego prawdziwą naturę i daje mu pełną miłości lekcję na całe życie.
Dziękujemy w tym miejscu Radzie Osiedla Mieszka I za dofinansowanie biletów dla uczniów, dzięki czemu ponad 260 dzieci oglądnęło w/w filmy za jedyne 5 zł. Dziękujemy także Pracownikom Multikina za miłą obsługę naszej Szkoły.

W tym czasie w szkole najstarsi uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję obejrzeć film: "Ziemia Maryi". Film ten zrealizowany został w konwencji Jamesa Bonda, który z humorem tropi losy ludzi nawróconych dzięki objawieniom Maryi w Medjugorje.

Klasy gimnazjalne, jako najstarsi, podjęli wyzwania w dwóch kategoriach: plastycznej i sportowej. Najpierw odbył się konkurs na plakat promujący patriotyzm w naszej szkole. Uczniowie wykonali w grupach bardzo wartościowe artystycznie plakaty związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Plakaty zostaną zaprezentowane w szkole i podczas uroczystości patriotycznych związanych ze Świętem Niepodległości.

Gimnazjaliści rozegrali turniej piłki siatkowej o statuetkę św. Michała. Zwycięska drużyna to klasa 3 "F". oprócz statuetki pojadą także na wycieczkę klasową.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Nauczycielom i Uczniom za dobrze przeżyty dzień, promujący dobrą zabawę, kulturę i integrację ze społecznością lokalną...

ks. Czesław Matuła, katecheta.

Autorem filmu jest nasz uczeń Jakub Mazur