KLASY JĘZYKOWE na warsztatach językowo-kulturowych BRIT UP! w British Council w Warszawie
26.09 w EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

Europejski dzień języków obcych - 26.09
- klasa dwujęzyczna 7c oraz klasa z innowacją językową 2d  pod opieką nauczycieli p.Elżbiety Pikus, Blanki Bieleckiej, Agnieszki Krauz i Beaty Lewickiej spędziły w Warszawie w British Council uczestnicząc w warsztatowych językowych.

Całodzienny aktywny kontakt z żywym językiem angielskim,pozwolił przełamać blokadę w używaniu języka angielskiego poza szkołą, co więcej wyposażył uczniów w ciekawą i praktyczną wiedzę, która pomoże lepiej przygotować się do różnych egzaminów z języka angielskiego.

Uczniowie przystąpili do egzaminu komputerowego Aptis for Teens, uzyskując wiarygodny raport językowy British Council, określający ich obecny poziom językowy .

Wzięli również udział w warsztatach pt.”The Lord of the Rings, czyli ożywiony świat Śródziemia, gdzie przygoda, przyjaźń, zdrada i honor tworzą historię fantasy wszech czasów.’’
Crème de la crème naszego pobytu w stolicy było spotkanie z Michałem Szpakiem, który zgodził się zrobić sobie z nami ‘’sweet focie’’ i udzielił nam krótkiego wywiadu. Miodzio!!!!.

Po warsztatach mieliśmy okazję spróbować naleśników w słynnej Kryperii.

Relacja klasy 2d przygotowana przez Jagodę Łozinską.

Nasza wycieczka do British Council rozpoczęła się już o 3.40.
Pomimo tak wczesnej godziny wszyscy byli żwawi i energiczni.
Zasnęliśmy tylko na chwilę ,żeby już o 6.00 rano śpiewać i żartować a nasza droga minęła szybko.

O 9.00 przybyliśmy do stolicy, która przywitała nas piękną pogodą i sporym korkiem.

Gdy dotarliśmy na miejsce na Koszykową 45 podzielono nas na grupy I, II i III.

I grupa udała się na zajęcia warsztatowe pt.”The Lord of the Rings, II na test Aptis for teens, a III na krótki spacer po Warszawie z obowiązkową wizytą w KFC na tzw.’’breakfast time’’

Po powrocie ze spaceru na Koszykową, w Nero Cafe spotkaliśmy Michała Szpaka.

Po chwili niepewności ulegliśmy słowom otuchy pani Lewickiej i poprosiliśmy o wspólne zdjęcie. Jestem pewna ,że tę chwilę zapamiętamy na dłużej!!!. Później wymieniliśmy się i nasza grupa wzięła udział w warsztatach oraz teście.

Niestety o 18.00 nadszedł moment powrotu i pożegnaliśmy się z piękną stolicą.
 Czas spędzony w Warszawie był dla nas niezapomnianą przygodową i doświadczeniem.

PODZIĘKOWANIE
Klasa 2d pragnie podziękować za niezapomnianą i pełną wrażeń przygodę językowo-kulturową
 naszej pani od angielskiego Elżbiecie Pikus.
 DZIĘKUJEMY!!!